آغاز به کار نخستین آکادمی داوران جوان کشور در مشهد

آغاز به کار نخستین آکادمی داوران جوان کشور در مشهد

اولین آکادمی داوران جوان کشور با حضور ۷۰ نفر از جوانان بومی در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی،سخنگوی هیئت فوتبال خراسان رضوی گفت:شرکت‌کنندگان در این دوره براساس معرفی شهرستان‌ها و همچنین آنالیز کمیته داوران انتخاب شده‌اند که امروز و در مرحله نخست، ۳۵ نفر و در مرحله دوم نیز ۳۵ نفر دیگر در کلاس‌ها حاضر خواهند شد.

آکادمی داوران جوان

حیدری با بیان این که آموزش‌ها  را در این دوره  استاد رجبی، مدرس داوری رسمی فیفا و  AFC ارائه می‌کند افزود:  همه شرکت‌کنندگان زیر ۲۵ سال سن دارند و فعالیت داوران به صورت هفتگی رصد و نمرات آن‌ها جمع‌آوری می‌شود که در صورت مشاهده ضعف در عملکرد،از کلاس‌ها خارج می‌شوند و امکان ورود افراد جدید به آکادمی نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هدف آغاز به کار این آکادمی، تقویت بنیه داوری فوتسال خراسان رضوی  از اصلی‌ترین سیاست‌های مدیریت جدید هیات فوتبال استان است و به زودی برنامه‌های پیش‌بینی شده در زمینه فوتبال و بانوان نیز اجرایی خواهد شد.

سخنگوی هیئت فوتبال خراسان رضوی گفت: ادامه داد: داوری خراسان رضوی همچون رشته فوتبال، باید نمایندگان بیشتری در رشته فوتسال نیز داشته باشد  از این رو  به طور جدی پیگیر ارتقای کیفی و کمی داوران در این رشته هستیم و برنامه‌های خوبی نیز پیش‌بینی شده است.