هماهنگی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن نیرو‌های مسلح

نشست وزرای دفاع و راه و شهرسازی:

هماهنگی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن نیرو‌های مسلح

نشست هماهنگی ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با حضور وزیران دفاع و راه و شهرسازی و نماینده نیروهای مسلح برگزار شد.

نشست وزرای دفاع و راه و شهرسازی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، نشست هماهنگی ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، نمایندگان ستاد کل نیرو‌های مسلح، معاونان هماهنگ کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع، مدیران عامل بنیاد‌های تعاون نیرو‌های مسلح در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.
 در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت‌های اجرا شده از زمان انعقاد تفاهم نامه ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار مسکن بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی ارائه شد.
در ادامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با قدردانی از اهتمام اسلامی وزیر راه و شهرسازی به امر مسکن در کشور و نیرو‌های مسلح اظهار داشت: در تلاش هستیم با بکارگیری مناسب همه ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح و کشور در مدت ۳ سال پروژه تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسانیم.
وی در ادامه گفت: تأمین مسکن نیرو‌های مسلح از آنجا کارکنان نیرو‌های مسلح نقش محوری و اساسی در تأمین امنیت ملی و امنیت اجتماعی دارند، برای این قشر از اهمیت به سزایی برخوردار است.
وزیر دفاع تأکید کرد: در ساخت مسکن باید با گذر از روش‌های سنتی و با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون مالی، مشارکت بخش خصوصی و بهره گیری از زمین‌های نیرو‌های مسلح، ساخت و تأمین مسکن مورد نیاز نیرو‌های مسلح را به شیوه صنعتی جلو ببریم.
وزیر دفاع در ادامه با تأکید بر برنامه ریزی اصولی ساخت محله، سرمایه گذاری در “صندوق یکم” به عنوان بخشی از منبع تأمین مالی، سرمایه گذاری برای خرید ۴۷ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور، مشارکت در ساخت و تأمین مسکن در ۲۱ استان، تعیین زمین‌های نیرو‌های مسلح و اقدام برای تغییر کاربری و دریافت منابع مالی از بانک‌ها را از شورای راهبری وزارت دفاع مطالبه کرد.
محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی هم در ادامه این جلسه تعامل وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی را مصداقی از یکپارچی اراده و تصمیم جدی برای تأمین مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: پروژه‌های مسکونی نیرو‌های مسلح که تأمین کنندگان امنیت، عزت و بازدارندگی در کشور است، بایستی کاملاً پیشتاز و الگو باشد.
وی با بیان اینکه در وزارت راه و شهرسازی موضوع زمین فروشی به طور کامل منتفی است، گفت: در تلاش هستیم از طریق مشارکت با سازمان‌ها و تعاونی‌ها در حوزه تأمین و ساخت واحد‌های مسکونی با حذف رانت و … دغدغه تأمین مسکن عمومی را با جدیت پیگیری کنیم و کاهش دهیم.
وی در خصوص اینکه نیرو‌های مسلح تمام تلاش خود را در تأمین زمین‌های آماده ساخت در سراسر کشور به کار ببندند، گفت: این زمین‌ها باید در نقاطی باشد که کمترین هزینه آماده سازی اعم از انشعاب گاز و برق و … را داشته باشد.
تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و پشتیبانی ونیرو‌های مسلح و وزارت راه و شهرسازی با موضوع ساخت و تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشسگان نیرو‌های مسلح در تیرماه امسال به امضا رسید.
این تفاهم نامه تمامی کارکنان و بازنشسگان نیرو‌های مسلح و سازمان ها، موسسات و شرکت‌های وابسته به نیرو‌های مسلح را شامل خواهد شد.