ترامپ: ممکن است تقلب گسترده‌ای در انتخابات رخ دهد/ پیروزی زودهنگام اعلام نمی‌کنم

ترامپ: ممکن است تقلب گسترده‌ای در انتخابات رخ دهد/ پیروزی زودهنگام اعلام نمی‌کنم

 

رئیس جمهور آمریکا یکشنبه این ادعا را رد کرد که او قصد اعلام پیروزی زودهنگام در انتخابات را دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکشنبه این ادعا را رد کرده است که وی قصد اعلام پیروزی زودهنگام در انتخابات ریاست جمهوری را دارد.

 

ترامپ در عین حال گفت: جمهوریخواهان چالش های حقوقی و قانونی را برای جلوگیری از شمارش آرا پستی پس از روز انتخابات آغاز خواهند کرد و مانع از شمارش آرا پستی در روز پس از انتخابات خواهند شد.

ترامپ افزود: تصور می کنم این یک مساله وحشتناک است که آرا پستی حتی پس از انتخابات نیز جمع آوری و شمارش شود. به نظر من این یک مساله وحشتناک است که زمانی که مردم و ایالت ها فرصت کافی و طولانی برای شرکت در انتخابات داشته‌اند، حتی پس از روز انتخابات نیز آرا پستی جمع آوری و شمرده شود زیرا این تحولات تنها منجر به یک چیز خواهد شد.

وی از تصمیم دیوان عالی آمریکا مبنی بر اجازه دادن به چندین ایالت برای دریافت آرا پستی پس از روز انتخابات به شدت انتقاد کرد.

ترامپ تاکید کرد: من تصور می کنم یک خطر بزرگتر وجود دارد و تصور می‌کنم بخش گسترده‌ای از تقلب‌ها و سوء استفاده ها رخ خواهد داد. ما قصد داریم روند انتخابات را همان شب انتخابات پایان دهیم ما این هدف را با وکلای مان دنبال خواهیم کرد.

به نوشته وبگاه آکسیوس، دونالد ترامپ به چند نفر از افراد مورد اعتماد خود گفته است که سه شنبه شب حتی اگر به نظر برسد از جو بایدن رقیب دموکرات خود جلوتر است، اعلام پیروزی خواهد کرد. این مطلب را سه نفر از افراد مطلع از این اظهار نظر خصوصی ترامپ مطرح کرده‌اند.

ترامپ در حالی این طرح را در نظر دارد که حتی نتایج آرای الکترال کالج در ایالت های مهمی مانند پنسیلوانیا شمارش نشده باشند.

آکسیوس همچنین نوشته ترامپ در نظر دارد اگر با شمارش رای ‌‌های پستی در روزهای بعد، نتیجه تغییر یابد، نتایج جدید را زیر سوال ببرد و بگوید که دموکرات ها، انتخابات را دزدیده‌اند.