حضور بیش از ۵۰۰ داوطلب در هفتمین سالِ همایش دو روزۀ «راز انتخاب»

دبیر همایش بزرگ «راز انتخاب» گفت: هفتمین سال همایش بزرگ «راز انتخاب» با حضور بیش‌تر از ۵۰۰ داوطلب و مشاور از سراسر کشور به مدت ۲ روز در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم (ع)؛ مهندس پدرام زاویه با اشاره به این ‌که در کشور ما به انتخاب ‌رشته و معرفی رشته‌های دانشگاهی به شکل تخصصی، دقیق و جامع پرداخته نمی‌شود، افزود: هدف ما از برگزاری این همایش، آموزش کامل انتخاب ‌رشتهٔ بهینه و کاربردی با کمک ارائه‌ی اصول و نکات کلیدی انتخاب‌رشتهٔ موفق‌، آشنایی تخصصی با رشته‌های دانشگاهی و ارائه‌ی دیدگاه ملموس دربارهٔ آن‌ها، آشنایی با فضای آیندهٔ حرفه‌ای و شغلی و اطلاع از بازار کار رشته‌های دانشگاهی در ایران و دیگر نقاط جهان، شناخت استعداد و توانمندی‌های فردی برای انتخاب رشتهٔ متناسب با تیپ شخصیّتی و مبتنی بر توانایی‌ها و علاقه‌مندی‌ها است.

راز انتخاب

وی گفت: برای مجموعهٔ «راز انتخاب»، کمک به تحقق اهداف «نقشهٔ‌ جامع علمی کشور» در حوزهٔ توسعهٔ عدالت آموزشی به ویژه افزایش دسترسی همگانی به آموزش با کیفیّت از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار است.

زاویه افزود: امسال هفتمین سال برگزاری همایش بزرگ راز انتخاب بود و در این دوره بیش از ۵۰۰ داوطلب و مشاور از سراسر کشور، طیّ دو روز حضور داشتند که از نظر ابعاد، گستردگی، کیفیّت و جامعیّت در سطح کشور بی‌نظیر است.

وی گفت: در روز اوّل همایش (پنج‌شنبه ۱۰ مردادماه)، آموزش صفر تا صدِ انتخاب‌رشتهٔ حرفه‌ای و روان‌شناسی انتخاب‌رشتهٔ موفق انجام شد و در روز دوّم همایش (جمعه ۱۱ مرداد)، ۵۰ نفر از دانش‌آموختگان ممتاز دانشگاه‌های تهران، شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، تربیت مدرّس، صنعتی اصفهان، خواجه نصیر، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی ایران، علّامه طباطبایی و شهید بهشتی، به‌صورت تخصصی، واقع‌بینانه و کاربردی رشته‌های دانشگاهی  را در کارگاه‌های جداگانهٔ ویژهٔ هر گروه به متقاضیان معرفی کردند.

مدیرکل کتاب‌خانه، موزه و مرکز اسناد آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) نیز گفت: کتاب‌خانهٔ آستان حضرت عبدالعظیم (ع) زمینه‌ای را فراهم آورده است تا هم داوطلبان به فعالیت مطالعاتی خود بپردازند و هم در انتخاب‌رشتهٔ دانشگاهی از مشاوره، مطالعات و تحقیقات جانبی به‌ صورت کامل بی‌نیاز شوند و در همین راستا کتاب‌خانهٔ مرکزی آستان حضرت عبدالعظیم (ع) با تأکید بر حداکثر کیفیّت و با همکاری برترین‌های آموزش و مشاورهٔ کشور، متولی و برگزار کنندهٔ همایش بزرگ راز انتخاب است.

سعید محمدی افزود: دسترسی خانواده‌ها و دانش‌آموزان به آموزش و مشاورهٔ استاندارد به‌عنوان مسئولیت اجتماعی و فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، بسیار حائز اهمیّت است.

برگزاری و اجرای همایش با مشارکت سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران و مرکزیت، حمایت و پشتیبانی فرهنگ‌سرای اندیشه بود.