رئیس جمهور افغانستان: تکمیل کابینه جدید منتظر اقدام عبدالله است

رئیس جمهور افغانستان: تکمیل کابینه جدید منتظر اقدام عبدالله است

رئیس جمهور افغانستان: تکمیل کابینه جدید منتظر اقدام عبدالله است

رئیس جمهور افغانستان رئیس شورای مصالحه این کشور را مسئول تاخیر در تکمیل کابینه دانست و تاکید کرد که منتظر معرفی نامزدان از طرف وی است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل تاخیر تکمیل کابینه جدید این کشور «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان را مسئول آن دانست.

غنی با اظهار اینکه ایجاد کابینه جدید منتظر معرفی نامزدان توسط عبدالله است، تصریح کرد که دو نفر از نامزدان پیشنهادی عبدالله باید از میان جامعه زنان باشند و در غیر اینصورت فهرست نامزدان پیشنهادی را برای کسب رأی اعتماد به پارلمان نمی‌فرستد.

رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که در حال حاضر نیاز به اجماع است و اگر فشار بیشتری وارد کند اجماع بوجود آمده از بین خواهد رفت.

وی افزود که عبدالله وعده داده است تا بزودی نامزدان پیشنهادی خویش را برای ریاست وزارتخانه‌ها معرفی کند.

براساس توافقنامه دولت مشارکتی بین اشرف غنی و عبدالله، معرفی ۵۰ درصد از اعضای کابینه دولت از جمله وزارتخانه‌های کلیدی از صلاحیت‌های عبدالله است اما در متن توافقنامه این وزارتخانه‌ها مشخص نشده‌اند.

غنی به «تلویزیون ملی» گفت که درباره صلح در افغانستان اجماع وجود دارد، اما در مورد بهایی که برای تحقق صلح باید پرداخت شود اجماع وجود ندارد.