رمز پیروزی مسلمانان در برابر دشمنان وحدت است

کرمانشاه- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه گفت:دشمنان اسلام و انقلاب قصد ایجاد تفرقه در بین مردم را دارند اما همه ما باید پشت یکدیگر باشیم و به گفته قرآن وحدت را حفظ کنیم.

ماموستا عبد الرحمن مرادی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و ایام هفته وحدت اظهار کرد: سفارش خداوند در قرآن کریم به مسلمانان، وحدت و پرهیز از اختلاف است همانگونه که می‌فرماید وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا.

وی افزود: میلاد پیامبر اکرم بین علمای شیعه و اهل سنت مورد اختلاف است اما با شکل گیری انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) با تکیه بر اشتراکات این اختلاف را مایه وحدت و همدلی قرار داد و ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را هفته وحدت نام گذاری کرد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با ضرورت حفظ وحدت بین مسلمانان، تصریح کرد: دشمنان اسلام و انقلاب قصد ایجاد تفرقه در بین مردم را دارند اما همه ما باید پشت یکدیگر باشیم و با پرهیز از اختلاف مسیر پیشرفت، ترقی و تعالی را طی کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه یک استان تقریبی است، گفت: در این منطقه مردمان با مذاهب مختلف اعم از شیعه و سنی و اهل حق بدون مشکل با یکدگیر زندگی می‌کنند و شکر خدا شاهد هیچ گونه رفتار تنش زا نیستیم و این از برکات وحدت اسلامی و بینش عمیق مردم است.

مرادی خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم برادران اهل سنت و در کنار برادران اهل تشیع در جبهه‌های جنگ حضور داشتند و از انقلاب و مرزهای ایران اسلامی دفاع کردند.

وی با بیان مضرات تفرقه در جامعه افزود: در سایر کشورهای اسلامی نظیر سوریه دیدیم که چگونه دشمنان توانستند آتش اختلافات مذهبی را شعله ور کنند و باعث بر هم خوردن نظم و امنیت شوند تا آنجا که به سمت فروپاشی کشور سوریه نزدیک شد.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با بیان محکومیت توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام (ص)، گفت: آمارها نشان می‌دهد گرایش به اسلام در جامعه فرانسه رو به افزایش و اسلام به دین دوم مردم فرانسه تبدیل شده و این به معنای شکست برنامه‌های حاکمان این کشور است.

مرادی ادامه داد: از این رو در ماه‌های اخیر شاهد قرآن سوزی و چاپ کاریکاتور موهن به حضرت محمد مصطفی (ص) هستیم و این مسائل از ترس آنان نشأت گرفته نه آزادی بیانی که تبلیغ می‌کنند.

وی ادامه داد: بعد از گذشت ۱۴ قرن هیچ مسلمانی به حضرت موسی و عیسی توهین نکرده زیرا ما آنان را پیامبر خدا می‌دانیم و توهین به آنان را کفر تلقی می‌کنیم.

مرادی گفت: از آنجا که در کشورهای اروپایی اجازه تبلیغ بدون مزاحمت دین اسلام را نمی‌دهند معلوم می‌شود که سران کشورهای اروپایی با ادیان آسمانی مشکل دارند.

امام جمعه اهل سنت با اشاره به نقش مسلمانان در محکومیت این حرکت تصریح کرد: مسلمانان می‌توانند با بیان حقایق اسلام و معرفی درست پیامبر و اخلاق عملی پیامبر، نقشه آنان را خنثی کنند؛ که البته این کار به درستی صورت گرفته و شاهد افزایش تعداد مسلمانان در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی هستیم و نام محمد یکی از نام‌های برتر کشورهای اروپایی است.

مرادی با اشاره به سکوت بعضی کشورهای عربی منطقه در توهین به پیامبر اکرم (ص)، خاطر نشان کرد: خیلی از کشورهایی که ادعای حاکمیت اسلامی دارند و ما اصلاً نمی‌توانیم بگوییم مسلمان هستند، سکوت کرده‌اند زیرا اگر محبت پیامبر در دل آنان بود قطعاً محکوم می‌کردند اما بر عکس این حرکت‌ها را تأیید می‌کنند.

وی ادامه داد: اینها منافقین جامعه اسلامی بوده و با صهیونیست‌ها و آمریکا هم پیمان هستند و در مسئله قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان نظاره گر عادی سازی روابط آنها با اسرائیل تحت عنوان معامله قرن بودیم که به فرمایش رهبر انقلاب این طرح شکست خواهد خورد و به نتیجه نخواهد رسید.

امام جمعه اهل سنت گفت: حتی بعد از عادی سازی روابط اسرائیلی‌ها آنان را تحویل نگرفتند و آنها هم در دنیا و هم در آخرت ضرر کردند.

مرادی با ارائه پیشنهاد تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای اسلامی، افزود: اگر این برنامه درست اجرا شود آنها متوجه خواهند شد که توهین آنان بی جواب نخواهد ماند و اقتصاد فرانسه ضربه خواهد خورد.

کد خبر ۵۰۶۱۸۵۶