مرکل: باید خود را برای شکست مذاکرات پسا برگزیت آماده کنیم

مرکل: باید خود را برای شکست مذاکرات پسا برگزیت آماده کنیم

مرکل: باید خود را برای شکست مذاکرات پسا برگزیت آماده کنیم

صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه کشورش در دوران ریاست دوره‌ای بر اتحادیه اروپا تمام تلاش خود برای دستیابی به توافقی با انگلیس را به کار می‌گیرد، در عین حال درباره شکست مذاکرات پسا برگزیت هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “تاگس اشپیگل”، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان در سخنانی در پارلمان آلمان اعلام کرد که می خواهد در دوران ریاست دوره‌ای بر اتحادیه اروپا مذاکرات با انگلیس را پیش ببرد.

وی در عین حال درباره شکست مذاکرات برگزیت و دست نیافتن به توافقی با این کشور در موعد مقرر تا پایان سال ۲۰۲۰ هشدار داد.

صدر اعظم آلمان همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید برای شکست مذاکرات درباره توافق تجاری با انگلیس آماده باشد. وی افزود: ما باید برای زمانی که هیچ توافقی شکل نگیرد فکری کنیم.

مرکل در عین حال تاکید کرد که در دوران ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا همچنان برای دستیابی به یک راه حل خوب تلاش می کند. وی افزود: اما پیشرفت در مذاکرات تا به حال به بیان دقیق نشان دهنده اوضاع است.

مرکل همچنین در حضور نمایندگان پارلمان آلمان اعلام کرد که برای دستیابی به توافقی در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره بسته اقتصادی کمکی اروپا تلاش می کند.

وی با اشاره به اینکه مواضع در این زمینه بسیار با هم متفاوت است در عین حال از تلاش کشورش برای دستیابی به موضعی واحد در این باره در بین کشورهای اروپایی خبر داد.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش به مسئله نجات دریایی پناهندگان در دریای مدیترانه و نگرانی هایی که در این باره وجود دارد پرداخت و گفت: من این مسئله را مهم ارزیابی می کنم که ما نجات دریایی را خیلی بهتر جهت دهی کنیم. ما باید از در معرض خطر قرار گرفتن جان انسان ها جلوگیری کنیم.

مرکل همچنین سیاست پناهندگان را یکی از موضوعات مهم دوران ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا ارزیابی کرده و گفت: ما باید انسانی تر رفتار کنیم.

مرکل همچنین بر لزوم پایبندی به قواعد بین‌المللی و حقوق بشر تاکید کرده و اظهار داشت که اروپا به توافق های تنظیم شده با کشورهای همسایه نیاز دارد.

صدر اعظم آلمان همچنین به سیاست‌های اروپا در قبال ترکیه پرداخته و تاکید کرد: ما به یک استراتژی منسجم در قبال این کشور نیاز داریم. وی تاکید کرد که آلمان تلاش می کند با همکاری فرانسه در جنبه های مختلف روابط با ترکیه عدالت را رعایت کند.

مرکل همچنین از وقوع شدیدترین رکود اقتصادی در آلمان پیامد بحران کرونا سخن گفته و اظهار داشت: ما تاثیرات این بحران بر بازار کار را حس می کنیم. ما دورانی بسیار جدی را پشت سر می گذاریم و در صورت لزوم با اقدامات لازم از جمله با ممنوعیت قرارداد ها در صنعت گوشت واکنش نشان می دهیم.

انتهای پیام/