بیش از ۱۸ میلیون الجزایری در همه پرسی شرکت نکردند

بیش از ۱۸ میلیون الجزایری در همه پرسی شرکت نکردند

 

 

منابع خبری اعلام کردند که از ۲۴ ملیون الجزایری حدود ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در همه پرسی اصلاحات انجام شده در قانون اساسی کشورشان شرکت نکردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، همه پرسی اصلاحات انجام شده در قانون اساسی الجزایر یکشنبه ۱۱ آبان ماه در سراسر این کشور برگزار شد و از ۲۴ میلیون الجزایری واجد شرایط  رای دادن بیشتر آنان در این همه پرسی شرکت نکردند و درهای مراکز و حوزه‌های رای گیری ساعت ۱۸ دیروز بسته شد.

به نوشته روزنامه الجزایری الخبر الیومی،  رئیس کمیته ملی انتخابات الجزایر گفت: میزان مشارکت مردم در همه پرسی اصلاحات قانون اساسی کشور ۲۳.۷ درصدد بود و این یعنی ۵ میلیون ۵۸۶ هزار و ۲۵۹ نفر در همه پرسی شرکت کرده‌اند.

محمد شرفی اظهار داشت:  الجزایری‌ها واجد شرایط رای دادن ۲۴ میلیون ۴۷۵ هزار و ۳۱۰ نفر هستند که از این تعداد ۹۰۷ هزار و ۲۹۸ نفر آنان مقیم خارج از  کشورند.

میزان مشارکت الجزایری‌ها در همه پرسی اصلاحات انجام شده در قانون اساسی در مقایسه انتخابات ریاست جمهوری ( ۳۹.۹۳) سال گذشته بسیار پایین‌تر است و این همه پرسی ضعیف ترین انتخابات الجزایر محسوب می‌شود.
قرار است نتایج نهایی همه پرسی اصلاحات انجام شده در قانون اساسی الجزایر امروز طی یک نشست مطبوعاتی توسط رئیس کمیته ملی انتخابات این کشور اعلام شود.

کارشناسان معتقدند مشارکت بسیار پایین الجزایری‌ها دراین همه پرسی وضعیت پیچیده ای را در برابر عبدالمجید تبون رئیس جمهور این کشور قرار داده‌است.

انتهای پیام/