معاون فرماندار پنسیلوانیا: شمارش همه آرا چند روز طول می‌کشد

معاون فرماندار پنسیلوانیا: شمارش همه آرا چند روز طول می‌کشد

 

معاون فرماندار پنسیلوانیا بر این باور است که شمارش همه آرا در این ایالت مهم چند روز زمان نیاز خواهد داشت.

کتی بوکوار معاون فرماندار ایالت پنسیلوانیا روز یکشنبه در اظهاراتی گفت: شمارش همه آرا در این ایالت چند روز طول خواهد کشید.

 

وی در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی نیوز افزود: تاکنون بیش از ۲.۴ میلیون نفر در این ایالت در رای گیری پستی شرکت کرده‌اند و پیش بینی من این است که تعداد آرا پستی نسبت به ۲۰۱۶ میلادی ۱۰ برابر بیشتر خواهد بود، بنابر این زمان بیشتری برای شمارش کل آرا لازم است.

وی تاکید کرد: پیش بینی می کنم اکثر قریب به اتفاق آرا در پنسیلوانیا، شامل آرا پستی و زودهنگام و آرا حضوری، طی چند روز شمارش خواهد شد.

جمهوریخواهان تلاش زیادی کرده‌اند تا مانع از تمدید دریافت و شمارش آرا پستی پس از رای گیری روز سه شنبه در این ایالت شوند. دیوان عالی آمریکا چهارشنبه گذشته با این درخواست جمهوریخواهان مخالفت کرده است.

این در حالی است که رای دهندگان آمریکایی در ایالت پنسیلوانیا دریافته‌اند که هزاران برگه رای پستی – گفته می‌شود در حدود ۴۰ هزار رای است – توسط رای دهندگان پست شده اما هنوز به دست مسئولین ایالتی نرسیده و مفقود شده است.

«لزلی اوسچه» از مقامات مسئول در برگزاری انتخابات به رسانه گفت: در ابتدا تصور می‌شد که برگه‌های آرا پستی با تاخیری که از سوی سیستم پست بوجود آمده مواجه شده‌اند و هنوز هم نظر بر همین است، اما زمانی که ما متوجه این موضوع شدیم، استراتژی خود را تغییر دادیم و شروع به مطلع ساختن ساکنان این مناطق کردیم.

شبکه خبری سی.بی.اس با یادآوری اینکه رای دهندگان منطقه بالتر تا روز سه شنبه فرصت زیادی ندارند اما کمیسیونر انتخابات این منطقه از آنها خواست یا شخصا به پای صندوق‌های رای رفته و یا برگه‌های پستی مربوط به خود را بار دیگر از طریق پست دریافت کنند.